Advertise here
Hourly Auctions
#13182 won with $1.00

Welcome Guest - Login / Register Forum - Language specific topics - Albanian - Discussion

Albanian - Discussion

Sticky threads

Latest Posts

krat0s15
Traffic Value: $226.77937 Albania
4 like this post 1 people
27/03/2015 16:21
Mesa di une ketu jane dhe disa shqiptare te tjere pervec meje, si kloart, klejdi , etj...
Meqe u hap zyrtarisht nje forum per gjuhet e tjera ne MTV atehere vendosa ta hap une nje topic per shqip. tongue laugh
kloart
Traffic Value: $1,317.81994 Albania
0 like this post 0 people
29/04/2015 14:40
Pershendetje gjithe Shqiptareve.

Te gjithe bejme MIRE te bisedojme ketu, keshtu qe ndajme dhe perfitojme nga eksperiencat tona dhe ndihmojme antaret e rinj shqiptare qe te bejne perpara dhe mbase na1 dite ndo1 nga ne behet 1 nga aksioneret me te medhenj ne MTVtongue

Respekt per ShqiponjaT Kuq e ZI.<3
ekqiku
Traffic Value: $34.81856 Kosovo
0 like this post 0 people
03/05/2015 09:36
Djem mvjen mire qe po shoh shqiptar deshta ni pyetje per kloart-in pe shoh qe paska 1317$ investime a ka pas naj problem me terhjek pare ne Shqiperi une jam nnga Kosova? 
kloart
Traffic Value: $1,317.81994 Albania
0 like this post 0 people
05/05/2015 06:55
Pershendetje ekqiku


Jo asnjehere nuk kam pas probleme per te terhequr leket...ne fillim kam perdorur paypal, kurse tani perdor payza...
Nese do te shpjegoj dicka me teper, me thuaj.Respekt per ShqiponjaT Kuq e ZI.<3
Arlekin123
Traffic Value: $430.79985 Albania
1 like this post 0 people
19/08/2015 22:03
Pershendetje tegjitheve !
Gezohem qo shoh shqipetar grin
kloart
Traffic Value: $1,317.81994 Albania
2 like this post 0 people
12/10/2015 08:39


Eagle Land In Paris

Urime per gjithe Shqiponjat Kuq E Zi.
kloart
Traffic Value: $1,317.81994 Albania
0 like this post 0 people
09/11/2015 23:56
Pershendetje

Ne lidhje me Swapin e ardhshem qe do kthej qe te gjithe balancat ne shares, ju keshilloj te blini menjehere aksione me parat qe keni sa cmimi eshte i ulet, aksionet qe do blini mund ti ktheni ne bap sapo cmimi te ngrihet ose mund te prisni tu rritet  cmimi pas swapit dhe ti shisni.
777752
Traffic Value: $2.38718 Albania
0 like this post 0 people
09/12/2015 16:48
Pershendetje

Jam anetar i ri dhe doja te dija dicka me shume rreth paidverts. Ndonje orientim dhe mundesi per te fituar pak me shume.
kejdi
Traffic Value: $11,007.43755 Albania
0 like this post 0 people
18/12/2015 20:02
Pershendetje vellezer dhe motra

Ide shume e mire per te hapur nje diskutim shqip. Une kam 250.000 RP (aksione) po per momentin nuk eshte se vlejne shume, ne pritje te ringritjes se PV, PV gjate vitit kaluar me ka ndihmuar shume kur kam qene 6 muaj papune pasi fitoja rreth 20 USD ne dite, por pastaj gjithcka ra tek kompania, por shoh qe bordi drejtues po punon shume dhe kam besim ne term afatgjate. Ju uroj suksese te gjitheve.
kloart
Traffic Value: $1,317.81994 Albania
2 like this post 0 people
19/12/2015 17:24
Pershendetje

777752 te keshilloj strategjine qe eshte goxha fitiprurese per momentin:
1- klikoji dite per dite te gjitha reklamat qe te japin BAP dhe dollar, merr edhe micro adds pack dite per dite qe kushton 50BAP.
2- Me gjendjen e dollareve qe ke bli aksione.
3- Aksionet qe bleve shiti per BAP.

Po ta bej nje shembull vetem per Nje adds pack=50 BAP
Mbas klikimit te reklamave te te jap nje add pack ti do kesh afersisht $0.024, keto i kthejme ne aksione me te cilat merr 5 ose 6 aksione varret nga cmimi i momentin.
Po e zeme 5 aksione ti shesesh dhe te marresh Bap 5 aksione here x  55 Bap =  275Bap - 15% fee = afersisht 240 bap do te mbeten ne llogari.
DMTH ti shpenzove 50 bap dhe per fitove gati 5 fishin e tyre ne llogari dhe eshte dicka qe te merr jo me shume se 15 min kohe. Ju a keshilloj te gjithve.

Kejdi urime per fitoren e madhe dhe ishalla te shof sa me lart. Edhe une i bleva nja 20 bileta sot , te shpresojme qe fati e ka kthyer koken ne shqiperismilegrin
Te keshilloj mos te shesesh asnje aksion deri sa te vej cmimi te pakten 0.1$ pasi une mendoj qe kompania tani e ka marr rrugen drejt suksesit, se afermi del Pokeri, pastaj exchangeri, etj etj
Po ti e di vete me miretongue
777752
Traffic Value: $2.38718 Albania
1 like this post 0 people
19/12/2015 19:23
kloart flm..doja te te pyesja me cfare cmimi duhet ti blej aksionet? 
kejdi urime smile
kejdi
Traffic Value: $11,007.43755 Albania
0 like this post 0 people
19/12/2015 19:44
Flm kloart dhe te gjithe. Une po mendoja, (ne fakt po e ekzagjeroj qe nje aksion mund te shkoje pse jo ne 0.078 ne qershorin qe vjen) keshtu qe do mbaj 240.000 aksione qe kam dhe 6.5 mln BAP, kam bindjen se edhe ad issues to jene me te larta shpresoj qe deri ne qershor te kem 500.000 aksione
500.000 x 0.078 (cmim imagjinar) =39000 USD ose nje shpi 2 dhoma e kuzhine, tek fresku ose unaza re. Pse te mos enderrojme? Eshte e vetmja gje qe na ka ngelur ne shqiptareve, pasi ne shqiperi nuk shof asnje drite jeshile per permiresim. Suksese te gjitheve edhe nje here.
kloart
Traffic Value: $1,317.81994 Albania
2 like this post 0 people
19/12/2015 20:49
777752 me cmimin qe eshte tani bleji pasi kjo nuk do zgjasi shume spespe cmimi midis bap edhe Rp do balancohet shume shpejt. Ne momentin qe cmimi i Rp do ngrihet Cmimi i Bap do ulet.
Kejdi pse nuk e ndjek strategjin me lart per pak kohe pasi ka goxha perfitim. Grupi jote e ka gati 2 $ cdo add issue:
2$ jane 450 aksione, qe ti kthesh ne bap jane 25k pab , kur 2$ jane te barabart me 6200bap, i thone te marresh 4 ose 5 fishin e bapeve me nje levizje shume te thjesht. Mendohe 1 herewink
Mos haro qe cmimi i aksioneve ka qene dhe 0.5$ 1 aksion 500k aksione me 0.5= 250k$ , kjo eshte Enderr.wink
kejdi
Traffic Value: $11,007.43755 Albania
0 like this post 0 people
20/12/2015 12:09
Do ta provoj strategjine e mesiperme, me duket shume interesante.
777752
Traffic Value: $2.38718 Albania
0 like this post 0 people
21/12/2015 15:32
kloart po e ndjek kete strategji qe me sygjerove...numri i BAP eshte rritur me shpejtesi..kam blere aksione dhe i kam shitur per BAP...mundet qe keto aksione qe blej ti shes perseri per$? dhe a eshte me mire ti shes per BAP apo ti rishes per $ ?   
te falenderoj per ndihmen..deri tani vetem klikoja microads dhe BAP dhe po me behej e merzitshme, tani me duket me interesante...flm
kejdi
Traffic Value: $11,007.43755 Albania
0 like this post 0 people
21/12/2015 18:45
E ndoqa strategjine dhe OK, por mendoj se kam BAP mjaftueshem, keshtu qe arrita deri 250.000 RP dhe tani deshiroj rreth 2 USD ne dite ne Bitcoin nepermjet Cashout(terheqjes). Strategjia jote eshte perfekte per ata qe nuk kane shume BAP

Kuptohet edhe per ne qe kemi disi me shume, po gjithsesi nuk na shijojne me vetem 450 aksione  wink
kloart
Traffic Value: $1,317.81994 Albania
0 like this post 0 people
21/12/2015 21:06
Kejdi une te sygjeroj qe kete strategji ta ndjekesh edhe per pak kohe pasi eshte fitim neto qe shton shume nr e Bapeve dhe ne momentin qe cmimi i bapeve dhe aksioneve do barazpeshohet( pasi kjo strategji eshte e perkoheshme) atehere ti ke mundesi qe keto bap ti ti kthesh ne $ shume shpejt dhe ta terheqesh gjithe vleren e daily add issue me bitcoin ose cfare te duash, psh ti je ne grupin 6m+ por qe te marresh Daily add issue e ketij grupi ti duhet te qendrosh mbi 6 milion, atehere e zeme se ti me kete strategji ti arrin te fitosh 20k bap ne dite , 30 dite me 20k atehere i thone te kesh 600k bap + mbi grupin tend, por 600k bap jane 300$ dollar te cilat mund ti terheqesh dhe pa e prekur fare gjendjen tende te bapeve 6m qe ke dhe te aksioneve, nuk e di nese po me kupton. Une te them qe tani qe ke gjendje mundohu te perfitosh sa me shume nga kjo dhe mos mendo kur ti shesesh ato qe ke, por se sa mund ta shtosh gjendejen tende.
Une te them qe tani nuk eshte kohe per terheqje, madje te sygjeroj qe nje pjese ti investosh edhe ne FTQ me 130%.

I rash pak gjate por shpresoj te te ndihmojangel
kejdi
Traffic Value: $11,007.43755 Albania
0 like this post 0 people
23/12/2015 09:56
Eshte Ide interesante, do ta zbatoj sapo te afrohem afer 6mln fix si vlere, pasi per momentin kam 6mln e 250k keshtu qe kur te bej 125 USD dhe te me duhet te qendroj ne kete grup, do ta ndjek strategjine tende, mbase dhe pak tani po jo 100%. Per mua eshte kohe terheqje ne momentin qe cmimi Bitcoin bie, per momentin ka 30 USD renie, keshtu qe jam duke klikuar dhe lene leket ne llogari, pasi nqf e riinvestoj Bitcoinin kur ti rritet vlera, blej ndjeshem me shume aksione. E kam kuptuar 100% strategjine tende dhe eshte e vlefshme.
kloart
Traffic Value: $1,317.81994 Albania
0 like this post 0 people
23/12/2015 11:19
Une per bitcoin nuk jam shume expert madje shume pak e perdor per shkak te veshtiresive qe kam per ta blere dhe per ta shitur...
Ne rast se ke mundesi me thuaj ku mu mund ti blej bitcoin dhe cfare perdor per ti blere dhe per ti shitur pasi coinbase nuk lejon shitblerjen e tyre ne shqiperi akoma.
kejdi
Traffic Value: $11,007.43755 Albania
0 like this post 0 people
23/12/2015 14:04
localbitcoins.com mund te besh blerjen e tyre, kuptohet ka fee me te medha se ne websitet e tjera por eshte e sigurte.

Per ta shitur bitcointalk.org por mos prano pagesa me Paypal pasi mund te bejne chargeback, Perfect Money, Payeer, OKpay jane te pakthyeshme keshtu qe mund ti pranosh si pagesa. Ose nqf se ben shume Btc mund ti shesesh me Western Union ose Money Gram.

Strategjia ime per BTC eshte : gjithmone mbaji ato ne nje portofol te sigurt (Multibit, Trezor etj) mos i mba ne Blockchain ose portofole te tjere online. Me mire eshte ne procesor desktopi si Multibit Trezor per nje nivel me te larte sigurie(por siguri maksimale ne teknologji nuk ka)

Strategjia: e zeme se  e bleve 1 BTC me 250 USD (cmimi aktual eshte 430 e ca ) nqf se e ke blere me 250 mund ta shesesh ne kete moment me WU ose MG dhe te fitosh rreth 200 USD per nje Bitcoin.

Gjithsesi une i rashe shkurt, per gjithcka mbi BTC shko tek bitcointalk.org
Page: 1,
Forum - Language specific topics - Albanian - Discussion
Subscribe to this Topic